Krótka historia miłości

Nie pamiętam jak to się zaczęło, ale pamiętam, że od zawsze moim największym i najwierniejszym przyjacielem była książka. Książka była ze mną wszędzie i zawsze. W chwilach szczęścia i w chwilach smutku. Czytanie podnosiło mnie na duchu, motywowało albo po prostu odwracało moją uwagę od życiowych trudności.

Nie jeden raz było tak, że wyobrażałam sobie, że jestem bohaterką jakiejś książki, zastanawiałam się jaką ona by podjęła decyzję i to pomagało mi podjąć własną.

Książki są też nieodzownym elementem wyposażenia wnętrza w którym mieszkam czy przebywam. Nie wyobrażam sobie, żebym przy łóżku nie miała chociaż 1-2 książek. W domu mam ich tysiące. Kataloguję powoli. Nie umiem nie kupować książek. Umiem szukać okazji, umiem niektóre zakupy odkładać w czasie, umiem z niektórych zrezygnować korzystając z zasobów biblioteki, ale żeby tak całkiem nic nie kupować tego nie umiem. Mogę sobie czegoś nie kupić, mogę tak jak to ostatnio robię na książki wydawać tylko pieniądze zarobione na sprzedaży rzeczy nie używanych na Vinted, ale od czasu do czasu jakąś książkę kupić muszę. Wydaje mi się, że jest to niegroźne uzależnienie.

Marzyłam o pracy w bibliotece. Jak skończę katalogować moje książki to w sumie bibliotekę będę mieć w domu. I to taką całkiem całkiem z bardzo szeroką ofertą od klasyki przez kryminał, reportaż, fantazy po powieści obyczajowe.

Zdecydowałam się jednak zawodowo raczej pomagać w powstawaniu książek, skończyłam poligrafię specjalizacja procesy wydawnicze. Wiem dokładnie jak powstaje książka, pomogłam wydać x książek i założyłam ze wspólnikami wydawnictwo. W tym przypadku miłość była burzliwa i zakończyła się rozwodem, a ja dalej miałam poczucie nie spełnienia.

Dziś pomagam wydać książki, pomagam pozyskać na nie środki od sponsorów, bo książka jako element marketingu to mój konik i sprzedaje je w moim własnym sklepie. W tym sklepie są i będą te książki porzucone, piękne, ciekawe, ale nie doceniane przez tłum. Te których nie ma w dużych sieciach handlowych i księgarniach, ale te które są niesamowite, ciekawe, zabawne. Te które są pasją a nie pomysłem na biznes. Takie książki u mnie znajdziecie. I to jest właśnie moja miłość, która jak to w życiu miała lepsze i gorsze chwile ale trwa od lat i trwać będzie zapewne do końca moich dni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart